sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  

ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop  

YENİ MİKROKREDİ PROGRAMINDA İMZALAR ATILDI


Bu haber 2019-03-01 08:32:58 eklenmiş ve 237 kez görüntülenmiştir.
vibratör   sex shop    sex shop   sex shop    sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   saç bakım  

 

 

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ve CARE International Türkiye Temsilciliği arasında imzalanacak olan mikrokredi fon desteği ve işbirliği protokolü töreni için Şanlıurfa’ya gelen eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti.

Şanlıurfa GAP Havalimanındaki karşılamanın ardından Vali Erin ile birlikte Şanlıurfa Valiliği’ne gelen Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra Vali Erin tarafından makamda ağırlandı.

Vali Erin, Türkiye’nin siyasi tarihinde önemli hizmetleri bulunan Bakan Aksu’yu Şanlıurfa’da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, ziyaret anısına Aksu’ya, yağlı boya Şanlıurfa tablosu ve bazı hediyeler takdim etti.

Şanlıurfa’nın Türkiye’de ayaprı bir önemi olduğunu belirten Bakan Aksu da, Şanlıurfa’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Vali Erin’e teşekkür etti.

Bakan Aksu, Valilik ziyaretinin ardından Şair Nabi Konferans Salonunda düzenlenen CARE International Türkiye Temsilciliği ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı arasında imzalanacak işbirliği protokolü imza törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Türkiye’nin 2000’li yıllardan itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetlerinde başlatılan ekonomik sosyal kalkınma anlamında büyük mesafe alındığını belirterek, 2000’li yılların Türkiyesi ile bugünün Türkiyesi arasında dağlar kadar fark olduğunu söyledi.

Sosyal devlet anlayışının küreselleşme ile birlikte değiştiğini, insanların refahını artırmaya yönelik politikaların gereği ortaya çıkan mikro kredi  ve benzeri uygulamalar ile insanların kendi ayakları üzerinde duracağı iş imkanına kavuşmasının önemine değinen Vali Erin, Bakan Aksu döneminde hayata geçirilen ve Şanlıurfa’da da uygulanan projenin başarısına dikkat çekti.

Vali Erin, CARE International ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı gibi kuruluşların benzer uygulamalara verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Hayırlı bir iş için Şanlıurfa’da bulunduklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu da, mikro kredi uygulamasının kadınların iş hayatına katılmasını sağlamak amacıyla başlatıldığını ve Türkiye’de de oldukça başarılı sonuçlar elde edilmeye başladığını görmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Şanlurfa’da 8 bin 767 kadının 30 milyon 551 bin Türk Lirası tutarında mikro krediden faydalandığını kaydeden Aksu, senet ve kefil kullanılmadan verilen mikro kredide bugüne kadar bir kuruş kayıp yaşanmadığını ifade etti. Aksu, “Amaç, insanımıza balık vermek değil, balık tutmayı öğretmekti. Bugün bu projemize CARE International’dan önemli bir destek geliyor. Bu destekten Şanlıurfalı kadınlarımızla birlikte Suriyeli kadınlarımız da istifade edecek” diye konuştu.

Şanlıurfalıların Suriyelilere karşı gösterdiği kardeşlikten dolayı teşekkür eden Aksu, “Şimdi belki birlikte çalışacak, birlikte şirketler kuracaksınız. Bu da sizin asaletinizi göstermektedir. Bu nedenle siz aziz Urfalı hemşehrilerimi bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi koordinesinde uygulanan mikro krediden faydalanan kadınların görüş ve düşüncelerini de dile getirdiği tören, söz konusu protokolün imzalanması ve mikro krediye müracaat eden kadınlara çeklerinin verilmesinin ardından sona erdi.

 

 

MİKRO KREDİ PROGRAMI HAKKINDA

2003 yılından beri mikrokredi faaliyetlerini sürdüren Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) Türkiye Grameen Mikrofinans Programında, 28 Şubat 2019 tarihi itibariyle 180 bin dar gelirli kadının ekonomik hayata dahil olmaları için sağladığı mikrokredi desteği 825 milyon lirayı aştı.

CARE Türkiye, Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) ile işbirliği içinde, Gaziantep, Şanlıurfa ve Kilis illerinde Suriyeli ve Türk kadınlara mikrokredi sağlamayı amaçlıyor. Bu süreç, aynı zamanda kadınların özgüvenlerini ve ekonomik karar verme yeteneklerini geliştirecek eğitim programlarıyla desteklenecek.

TGMP, şimdiye kadar Gaziantep ilinde 6667, Şanlıurfa ilinde 8767 ve Kilis ilinde 282 dar gelirli kadına ulaştı. 28 Şubat 2019 tarihi itibariyle, Gaziantep ilinde 32.373.643,00 TL, Şanlıurfa ilinde 30.551.229,00 TL ve Kilis ilinde 250.096,00 TL mikrokredi verdi ve vadesi gelen mikrokredilerde geri dönüş oranı yüzde 100 olarak gerçekleşti.

Sosyal işletmecilik modeliyle “Sıfır İşsizlik” adı altındaki Z kuşağı gençlerin ve kadınların sosyal işletmecilik modeliyle istihdamı programı (GENSİM), gençlerin kendi işlerini kurmalarına yönelik bir seferberlik projesi olarak uygulanmaya başladı. TİSVA Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül’e göre, “Ülkemizin geleceğinin daha parlak olması, yoksulluğun azaltılmasından geçmektedir. Türkiye’de yoksulluğun azaltılması ile ilgili bir paradigma değişikliğine gidilmesi gerekmektedir. Hibe şeklindeki yardımların dar gelirli gruplara ihtiyaçları dahilinde istisnai şekilde verilmesi gerekmektedir.”


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
seks shop   seks shop   seks shop   seks shop   seks shop   seks shop   seks shop  
Arşiv Arama
- -
Anket
MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARINDAN MEMNUNMUSUNUZ ?
HAYIR
EVET
KARARSIZIM
63 Ajans
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
HABERLER
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
maltepe escort

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye