sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  

ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop  

Tarım Alanlarımıza Sahip Çıkalım


Bu makale 2016-02-19 06:54:17 eklenmiş ve 5208 kez görüntülenmiştir.

Ülkemizin yüzölçümü 78 milyon hektar.Bunun 28 milyon hektarı tarımsal arazi .Ülke ekonomisine milyarlarca dolar katkı sağlayan tarım sektörünü taşıyan çitçi ,tarım arazilerinin her geçen gün azalmasından farkında değil sanırım.

Tarım arazilerinin imar veya bilinçsiz olarak betonlaşması aslında hem tarım çiftçi hem de arazilerin yok olmasına etkileyen önemli bir faktör. Çünkü 1cm toprağın oluşabilmesi için en az yüz yıl gerekli böyle önemli kaynağı yok etmenin ne kadar vahim olduğunu her kesin algılaması lazım.

Süratle artan nüfusa karşın artmayan, azalan bir toprak büyüklüğü söz konusu.Azalan topraklar erozyon, çoraklaşma ve bunun yanında birçok çevresel etkilerin dışında betonlaşan birinci sınıf arazilerin sıkıntısı ilerleyen yıllarda kendini iyice gösterecektir.

Çocuklarımızın ve torunlarımızın tarım arazilerinin heba edilmesinden dolayı daha çok mağdur olacaklar. Devletin yaptırım uygulayarak tarım arazilerin koruma altına alması lazım. Tarım arazilerin üretimden ayrılarak imara açılmasının, parsellerin kaydırılması, değiştirilmesi, mevcut parsellerin küçültülmesi istimlâk edilmesi vs hem ülke ekonomisine hem de sosyal sorunlara neden olacak kanısındayım.
Özelikle birinci sınıf tarım arazilerin tarım dışı kullanılması ile ilgili olarak, kuraklığın artığı, küresel ısınmanın konuşulduğu bu günlerde nüfus atışıyla birinci sınıf arazilerin imara ve betonlaşmaya açılması sıkıntıları beraberinde getirir.

Ülkemizin çok ciddi bir tarımsal alt yapısına sahip olduğu herkes tarafından biliniyor. Öte yandan ülkemizin tükettiği tüm ürünleri üretme kapasitesi bulunuyor. Özelikle gerek stratejik, gerek katma değeri yüksek olması nedeniyle pamuk, soya, mısır, ayçiçeği gibi yağlık ürünleri, ülke çiftçisi üretiyor. İlgili kişiler bu tedbirleri alınırsa bu üretim daha da artacağına inanıyorum. 

Ben de diyorum ülkemizi hem giydiren hem de 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
seks shop   seks shop   seks shop   seks shop   seks shop   seks shop   seks shop  
Arşiv Arama
- -
Anket
MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARINDAN MEMNUNMUSUNUZ ?
HAYIR
EVET
KARARSIZIM
63 Ajans
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
HABERLER
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
maltepe escort

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye